Brak wyników

Zdrowie Maluszka

30 marca 2022

Fundacja “Rodzić po ludzku” zadba o prawa i bezpieczeństwo Ukrainek w ciąży

0 468

Wśród tysięcy kobiet z Ukrainy, które właśnie trafiły do Polski uciekając przed wojną, są też te, które są w ciąży. Często rozdzielone ze swoim partnerem, bliskimi. Zgromadzoną wyprawkę zostawiają za sobą w mieszkaniu, którego mogą już nigdy nie zobaczyć. Fundacja “Rodzić po ludzku” rusza z pomocą, aby zapewnić jak najlepsze warunki do porodu oraz poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym czasie. Na Pomagam.pl działa zbiórka, dzięki której fundacja może pokryć koszty dodatkowych działań.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami wiele miesięcy pracy na rzecz przyszłych matek - uchodźczyń z Ukrainy, które w Polsce znalazły schronienie. Żadnej z nich nie chcemy zostawić bez pomocy. Otoczymy je i ich dzieci opieką - zapewnia fundacja.

Zebrane środki zostaną przeznaczona na pilnowanie praw uchodźczyń w ciąży, tłumaczenie materiałów informacyjnych i platformy z bazą wiedzy na ukraiński, wsparcie dla organizacji humanitarnych oraz edukację personelu medycznego na temat pracy z osobami uchodźczymi.

Fundacja “Rodzić po ludzku” od ponad 25 lat działa dla kobiet. Celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich jej osób.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/rodzicpoludzkuukraina

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.
 

Przypisy