Brak wyników

Newsy i aktualności

22 maja 2023

Jak skutecznie poradzić sobie z objawami alergii?

0 1200

Alergia jest dolegliwością bardzo uciążliwą, która może uaktywnić się w dowolnym momencie. Jednym z najczęstszych alergenów są pyłki kwiatów, krzewów i drzew. Silnie wpływają na organizm, mogą wywołać problemy skórne, ale i trudność w oddychaniu. Dzięki skutecznym lekom i odpowiednim postępowaniu, objawy alergii, zwłaszcza skórnej, można złagodzić domowymi sposobami.

Łagodzenie dolegliwości skórnych. Skuteczne, domowe sposoby na alergie. 

W przypadku osób borykających się z alergią, najczęstszym powikłaniem powstającym przez kontakt z alergenem jest atopowe zapalenie skóry. Konsekwencją jest natomiast wysypka, liczne rany  oraz zaczerwienia w różnych częściach ciała. Towarzyszący przy AZS świąd, można z łatwością złagodzić. Jak czytamy w poradniku Dr.Max, wystarczy regularnie odkładać podrażnione miejsce zimnym kompresem, aby poczuć ulgę. Dzieje się to za sprawą zmniejszenia krążenia krwi, oraz zwężenia żył. Kolejnym sprawdzonym sposobem na poprawienie kondycji skóry jest stosowanie maści, kremów i olejków, których głównym zadaniem jest nawilżenie skóry. W tym przypadku sprawdzi się między innymi olejek że słodki migdałów, który można rozprowadzić bezpośrednio na umyta i osuszoną skórę, lub zastosować podczas kąpieli. Doskonale nadaje się dla małych dzieci, osób dorosłych oraz kobiet w ciąży. Równie skuteczne okażą się także maści, które przyspieszają gojenie się ran, powstałych na skutek alergii. Działają nawilżająco, antybakteryjnie oraz kojąco, co z pewnością jest istotne przy wystąpieniu świądu. 

Preparaty lecznicze na alergię. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? 

W sprzedaży nie brakuje różnego rodzaju wyrobów farmakologicznych, stosowanych podczas alergii. Czym są i dlaczego należy je stosować? Nieleczona alergia ma duży wpływ na samopoczucie i zdrowie. Do najczęstszych objawów, jakie towarzyszą każdemu alergikowi zaliczyć można uczucie zatkanego nosa, katar sienny, kaszel, ból i zawroty głowy, senność, zmęczenie, świąd, duszności a nawet tworzenie się otwartych, trudnych do wygojenia ran. Kiedy pojawiają się już pierwsze oznaki alergii, warto od razu sięgnąć po specjalistyczne środki lecznicze, które poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Najczęściej są to tabletki, ale równie popularne stały się syrop i kapsułki dla alergików. Aby złagodzić objawy, można wspomóc się inhalacją, z wykorzystaniem mocniejszego leku, zarówno tego bez recepty jak i tego z zalecenia lekarza. Na co zwrócić jednak szczególną uwagę podczas wyboru preparatu? Przede wszystkim na skład! Należy unikać składników, które mogą uczulić, lub nająć negatywny wpływ na zdrowie. Objawem świadczącym o nietolerancji produktu jest między innymi ból głowy, senność, mdłości i ogólne, zmęczenie. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku, należałoby skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który na podstawie wnikliwego wywiadu lekarskie pomoże dopasować odpowiedni preparat, który nie tylko łagodzi pojawiające się objawy, ale też zapobiegnie nowym. Niestety, nie ma sprawdzonego leku, który wyleczył by człowieka z alergii. Są to produkty które pomagają zmniejszyć objawy, poprawiają samopoczucie, ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz zapobiegają powstawaniu groźnych dla zdrowia reakcji, które są wynikiem styczności z alergenem. Leki powinny być odpowiednio dopasowane, aby nie tylko przyniosły ulgę, ale również nie wpływały negatywnie na stan zdrowia. Warto porównać kilka preparatów, sprawdzić skład oraz ewentualne skutki uboczne, a dopiero później przystąpić do ich zastosowania. 

Przypisy