Brak wyników

Newsy i aktualności

9 września 2022

Ostatni miesiąc na zgłaszanie położnych do konkursu Położna na medal

0 403

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym matki, kobiety w ciąży i ich bliscy mogą zgłaszać położne do kolejnej, 9. już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Do udziału w plebiscycie mogą się zgłaszać również same położne. Równolegle z etapem zbierania nominacji trwa etap głosowania na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal są: Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Wrzesień nominacji

Położne biorące udział w konkursie, który jest organizowany nieprzerwanie od 2014 roku, wyróżniają się wyjątkową umiejętnością poszanowania praw i intymności kobiet oraz umieją w praktyce stosować wysokie standardy, o których mówi nowoczesna opieka okołoporodowa. Głosujące matki i ich rodziny doceniają je za umiejętność zwrócenia uwagi na kobietę oraz dziecko i za bardzo ludzkie podejście do porodu i połogu. Do czasu, który dla każdej kobiety jest doświadczeniem nie tylko wyjątkowym, ale też jednostkowym.

Rozpoczął się kolejny wrzesień nominacji w naszym plebiscycie. Gorąco zachęcamy z jednej strony mamy, przyszłe mamy i ich najbliższych, a z drugiej też same położne, do zgłaszania się do konkursu Położna na medal. Zależy nam, żeby dobrymi przykładami pokazywać, że położne to wysokiej klasy specjalistki w swojej dziedzinie. Nie tylko osoby empatyczne, pomocne i ciepłe, ale też z ogromna wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonywania tego zawodu – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne UNIA.

Tylko klika kliknięć

Położne można zgłaszać do 30 września uzupełniając krótki formularz na stronie internetowej projektu www.poloznanamedal.info/zglos Do prawidłowego zgłoszenia wystarczy podanie imienia i nazwiska położnej, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.

Jednocześnie ze zbieraniem nominacji w plebiscycie można też oddawać głosy na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Tradycyjnie już etap głosowania zakończy się 31 grudnia. Nazwiska trzech najlepszych położnych w kraju i najlepszych położnych z poszczególnych województw zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia 2023 roku.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją kampanii i konkursu sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem jest również Polskie Towarzystwo Położnych, a partnerami merytorycznymi Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni”.

Położna na medal to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu przyjmowane są od 1 kwietnia do 30 września 2022 r. Głosy na nominowane położne można oddawać do 31 grudnia 2022 r. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal.info

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal, a pomysłodawcą i głównym organizatorem AMA – Akademia Malucha Alantan oraz Zakłady Farmaceutyczne UNIA.

Przypisy