Brak wyników

Newsy i aktualności

20 września 2022

WaterWipes™ to pierwsze chusteczki dla niemowląt z certyfikatem Przyjazne dla mikrobiomu przyznawanym przez MyMicrobiome

0 325

WaterWipes™ to pierwsze chusteczki, które otrzymały certyfikat Przyjazne dla mikrobiomu organizacji MyMicrobiome. Certyfikat obejmuje chusteczki WaterWipes™ do wrażliwej skóry dorosłych oraz chusteczki dla niemowląt. Akredytacja ocenia produkty do higieny osobistej przeznaczone do stosowania na skórze pod kątem ich wpływu na mikrobiom w określonych miejscach na ciele. Teraz konsumenci mogą wybierać produkty przyjazne dla mikrobiomu, co oznacza, że są one także przyjazne dla skóry, przywracając jej naturalną równowagę.

– To niezwykle ważne wydarzenie dla WaterWipes™. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania certyfikatu i nieustannie wspieramy dorosłych, rodziców i dzieci w zakresie pielęgnacji skóry – powiedziała Jill Sommerville, Dyrektorka ds. medycznych w WaterWipes™. – Wiemy, jak ważną rolę odgrywa mikrobiom, jeśli chodzi o naszą skórę i ogólny stan zdrowia. Dlatego właśnie pragniemy dostarczać wysokiej jakości produkty, które pomagają zadbać o zdrowie skóry.

Chusteczki nawilżane WaterWipes™ zawierają tylko dwa składniki – 99,9% oczyszczonej wody i odrobinę ekstraktu z owoców. Dzięki delikatnemu, ale skutecznemu oczyszczaniu wspierają funkcjonowanie bariery ochronnej skóry, która chroni ją przed szkodliwymi zarazkami, toksynami i alergenami, a także pomagają utrzymać równowagę mikrobiomu na skórze.  

Mikrobiom skóry składa się z milionów bakterii, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów. Jest to złożony, różnorodny ekosystem, który wymaga równowagi, aby umożliwić mikroorganizmom funkcjonowanie i utrzymanie ich środowiska w odpowiednim stanie. Według badań pogorszenie stanu bariery skórnej i zakłócenie równowagi znajdującego się na skórze mikrobiomu prowadzą do zakażeń i chorób skóry, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak działa mikrobiom.

MyMicrobiome to niezależna organizacja złożona z naukowców, którzy oceniają wpływ produktów do higieny osobistej na mikrobiom skóry. Opracowali oni specjalny standard testowania, który pozwala ocenić, w jaki sposób określony produkt wpływa na mikrobiom skóry.
 


Dzięki przyznanemu chusteczkom WaterWipes™ certyfikatowi konsumenci mogą być pewni, że WaterWipes™ będzie kontynuować swoje badania nad mikrobiomem skóry oraz jego wpływem na zdrowie skóry.

Oficjalny znak jakości „Przyjazny dla mikrobiomu” przyznany chusteczkom dla dorosłych WaterWipes™ Adult Care i chusteczkom dla niemowląt WaterWipes™.

Informacje o WaterWipes™

Chusteczki WaterWipes™ są wykonane przy użyciu jedynej w swoim rodzaju technologii wodnej i zawierają tylko dwa składniki: 99,9% oczyszczonej wody i odrobinę ekstraktu z owoców. Zostały opracowane specjalnie tak, aby być czystsze niż wacik nasączony wodą, a jednocześnie być tak wygodne w użyciu, jak zwykła chusteczka. Umożliwiają łagodne czyszczenie najdelikatniejszej skóry noworodków, a ich delikatność sprawia, że mogą być również stosowane na skórze wcześniaków.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.waterwipes.com/pl

Przypisy