Brak wyników

Strefa dziecka

16 kwietnia 2019

Kazimierz Mazur w przedszkolu w Wielogłowach

0 851

Już 26 kwietnia 2019 r. dzieci z punktu przedszkolnego „Tęcza” w Wielogłowach dowiedzą się, dlaczego warto myć ręce i jak prawidłowo wykonywać tę czynność. Zajęcia odbędą się w ramach kampanii edukacyjnej Mistrzostwa Świata w myciu rąk, a poprowadzi je Kazimierz Mazur.

Mistrzostwa Świata w myciu rąk to ogólnopolska kampania, której głównym celem jest uświadomienie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma właściwa higiena rąk. Jako ambasador do akcji dołączył Kazimierz Mazur, aktor filmowy i teatralny, uczestnik bieżącej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”, ale również tata, dla którego zdrowie dzieci ma znaczenie.

„Higiena wśród dzieci to poważny problem. Sami dorośli często nie wiedzą, jak poprawnie myć ręce, więc nie przekazują tej wiedzy maluchom. Większość z nich poświęca zaledwie kilka sekund na mycie rąk, a później ich nie wyciera. A przecież na wilgotnych rękach rozwija się jeszcze więcej bakterii! Jestem tatą i wiem, że dbałość o higienę trzeba rozwijać już od najmłodszych lat. Dobrze umyte dłonie to przecież ochrona przed wieloma chorobami. Cieszę się, że mogę wesprzeć właśnie tę kampanię” – mówi Kazimierz Mazur.

Na potrzeby kampanii stworzono stronę internetową Akademia Czystości (www.akademiaczystosci.pl), gdzie nauczyciele i rodzice dzieci w wieku przedszkolnym znajdą Niezbędnik Mistrza, czyli zbiór materiałów (prezentacja multimedialna, obrazkowa instrukcja mycia rąk), przydatnych w prowadzeniu zajęć na temat mycia rąk.

W ramach kampanii Higma Service ogłosiła także główny konkurs dla przedszkoli z całej Polski. Zadanie polega na przeprowadzeniu ciekawych zajęć na temat mycia rąk i przesłaniu relacji. Najbardziej doceniane będą oczywiście nietuzinkowe pomysły.

„Chcemy w ten sposób zachęcić jak najwięcej przedszkoli do włączenia się do akcji. Grupy przedszkolne mogą korzystać z materiałów zamieszczonych w Niezbędniku Mistrza, a następie przeprowadzić na ich podstawie zajęcia. Liczy się kreatywność i jak największe zaangażowanie dzieci. Przedszkola, które przeprowadzą zajęcia, wysyłają nam krótki opis i relację za pomocą formularza na stronie internetowej kampanii. Zwycięskie przedszkole odwiedzi Kazimierz Mazur, a dodatkowo może ono wygrać bony na zakup środków higienicznych i dozowników” – mówi Aleksandra Węglarz, koordynatorka kampanii.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 19 czerwca 2019 roku. Szczegóły dostępne na stronie kampanii.

Patronatem honorowym kampanię objęli: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Fundacja Lubimy Działać, a medialnym TVP2 i portal Kampanie Społeczne.

Informacje o kampanii będą stale aktualizowane na stronie kampanii (www.akademiaczystosci.pl) oraz na profilach organizatora (www.higma-service.pl, www.facebook.pl/HigmaService, www.youtube.com/HigmaService).

Przypisy