Brak wyników

Strefa dziecka

31 stycznia 2020

Krem do zadań specjalnych

0 714

Czy wiesz, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry u noworodków? Co robić, gdy się pojawi?

Pielęgnacja pupy dziecka jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych, jakie wykonuje się każdego dnia. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zasady higieny. 

Dekalog pielęgnacji pupy noworodka

  1. Często zmieniamy dziecku pieluszkę, a najlepiej po każdym zamoczeniu.
  2. Umożliwiamy dziecku jak najczęstsze przebywanie bez pieluszki, by zapewnić prawidłową wentylację oraz ułatwić regenerację uszkodzonego naskórka.
  3. Podczas każdego przewijania, trzeba smarować pupę dziecka odpowiednimi kremami, które zabezpieczą przed wilgocią i tarciem. Może to być krem pielęgnacyjny, puder lub oliwka.
  4. Sprawdzamy czy stosowane preparaty kosmetyczne nie działają drażniąco lub alergizująco. Podobnej ocenie należy poddać same pieluszki - szczególnie dotyczy to nowych, nie stosowanych wcześniej produktów.
  5. Nie nadużywamy stosowania kremów leczniczych (przeciwodparzeniowych).
  6. Kremy bardziej osuszające i z dużą ilością tlenku cynku typu Zdrowa Pupka używamy tylko w razie konieczności - gdy na skórze pojawią się objawy pieluszkowego zapalenia skóry.

Gdy skóra ulegnie odparzeniu

Jeżeli zauważymy na skórze zaczerwienienie, lub pierwsze pęcherzyki, to znak, że należy sięgnąć po silniejszy preparat. Bardzo skutecznym i godnym polecenia kremem jest Zdrowa Pupka Skarbu Matki (pojemność 90 ml, cena ok. 14 zł). Kosmetyk zawiera aż 10% tlenku cynku*. Dzięki przyjemnej jedwabistej konsystencji bardzo dobrze się rozprowadza i stosunkowo łatwo zmywa. Teraz jest dostępny w nowym opakowaniu. Gdy pieluszkowe zapalenie skóry nie ustępuje, a wręcz przeciwnie, na skórze pojawią się kolejne zmiany lub ich stan się pogarsza, konieczna jest wizyta u pediatry.

 

 

*Tlenek cynku ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Przypisy