Brak wyników

Strefa dziecka

13 października 2022

Moda kapsułowa jest idealna dla młodych mam

0 1514

Po okresie ciąży, gdy w garderobie królowały spodnie z materiałowym pasem, luźne bluzki i oversizowe swetry, nadchodzi czas, w którym ciało kobiety w swoim tempie wraca do stanu sprzed 9 miesięcy. To dobry moment, by pomyśleć nie tylko o maluszku, bo wyprawka dla niego jest już pewnie gotowa. Świeżo upieczona mama powinna przyjrzeć się także swojej szafie, by była ona dostosowana do aktualnych potrzeb i wyzwań, jakie postawi przed nią macierzyństwo. Z ratunkiem przychodzi moda kapsułowa. Czym jest i jak się ubrać, by było sprawnie, wygodnie, a przy tym modnie?

Czym jest moda kapsułowa?

Jej zadaniem jest udowodnić, że ogromna szafa z wielką ilością odzieży wcale nie jest potrzebna, by móc ubrać się na każdą okazję zgodnie z trendami i wyglądać dobrze. Wręcz przeciwnie! By poczuć się komfortowo, wystarczy dosłownie kilka rzeczy, zwykle o ponadczasowym i uniwersalnym kroju. Z tej solidnej bazy w prosty sposób tworzy się zestawy, łącząc ze sobą główne elementy, dodając ewentualnie dodatki sezonowe. To przede wszystkim szafa, która jest zorganizowana w sposób, który codziennie rano przyspiesza i ułatwia proces wyboru, a przy tym nie zabiera cennego miejsca, nie tworzy się również niechciany bałagan. Cóż więcej w tym aspekcie potrzebne jest młodej mamie?

Uniwersalność, szybkość, wygoda

Prawidłowo stworzona szafa kapsułowa będzie dobrze służyć już podczas ciąży. Bez problemu modele i fasony można dobrać tak, by w ciągu 9 miesięcy mieściły brzuszek, a po porodzie, wtedy kiedy to konieczne, tuszowały niedoskonałości. Jeśli jednak w tym okresie wybierałaś modele ciążowe, to właśnie początkowy okres macierzyństwa jest idealny na to, by stworzyć sobie szafę: ponadczasową, uniwersalną, modną, prostą, ale przede wszystkim wygodną i bezproblemową. Jak to zrobić? Postaw na evergreeny, które nigdy nie wychodzą z mody, takie jak spódnice, spodnie, sweter, płaszcz, które następnie zestawia się z basicowymi bluzkami i wykańcza dodatkami.

By moda kapsułowa spełniała swoją funkcję, należy zastosować się do kilku zasad:

  • trzymaj się schematu kolorów – by rzeczy do siebie pasowały najlepiej obracać się wokół takich barw jak: czarna, biała, brązowa, szara lub granatowa. Można bawić się odcieniami, a ekstrawaganckim kolorem zaskoczyć np. w dodatkach;
  • dobierz pasujące kroje – dopasuj kroje do budowy swojej sylwetki, sięgnij po klasyczne kształty i wzory, dzięki temu ubrania posłużą przez lata;
  • postaw na jakość – ubrania wykonane z dobrej tkaniny będą nie tylko komfortowe, bezpieczna dla ciała mamy i dziecka, które tak często nosi się na rękach, ale także będą dobre dla środowiska, a przy tym posłużą wiele sezonów;

Warto spróbować tego typu stylizacji i sprawdzić, jak moda kapsułowa sprawdzi się nie tylko w domu przy dziecku, ale także na wyjścia, tak potrzebne młodej mamie, by odpocząć od codziennych obowiązków.

Więcej o najnowszych trendach modowych dowiesz się podczas Manufaktura Fashion Week w Łodzi, gdzie już w ten weekend odbędzie się coroczne święto mody, którego tematem przewodnim będzie właśnie moda kapsułowa. O zasadach tworzenia stylizacyjnych evergreenów opowiedzą inspirujący, polscy projektanci. W programie m.in. pokazy kolekcji łączonych, prelekcje topowych stylistów, a także rabaty i promocje w ramach ogólnopolskiej, największej akcji shoppingowej. Nadchodzący Fashion Week to idealna okazja, by choć przez dwa dni, poczuć się jak podczas paryskiego czy nowojorskiego tygodnia mody. Prezentowane kolekcje kapsułowe, tworzone także z brandów dostępnych w Manufakturze, znakomicie wpisują się w popularne obecnie trendy: eko, koncepcji mody dla wszystkich oraz takiej, która uwzględnia osobowość i styl życia. 

Zapraszamy już w tę sobotę do Manufaktury.

Właściciel

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.

Zarządca

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie. 

Przypisy