Brak wyników

Strefa dziecka

8 grudnia 2020

Ostatnia prosta w głosowaniu na położne na medal

0 606

Do 31 grudnia można oddawać głosy na położne nominowane w 7. edycji konkursu „Położna na medal”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej pod tą samą nazwą od 2014 roku. Głosować można na podstronie kampanii www.poloznanamedal.info/kandydatki

Konkurs ma na celu wyłonić trzy najlepsze położne w kraju oraz najlepsze położne w poszczególnych województwach. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia. Na poszczególne kandydatki w plebiscycie mogą głosować nie tylko pacjentki i kobiety w ciąży, ale także ich rodziny. Organizatorzy konkursu – Akademia Malucha Alantan – podkreślają, że każda nominacja i każdy oddany głos to podziękowanie położnym za ich troskliwość, poświęcenie, empatię, a także za najwyższej próby profesjonalizm, wiedzę i doświadczenie.
 


– To dla nas wszystkich, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin, dla nas położnych, dla białego personelu i całego środowiska służby zdrowia szalenie trudny rok. Musimy nawzajem sobie pomagać i się wspierać. Tylko tak możemy mierzyć się z wirusem. Dlatego dziś, jak nigdy dotąd, każdy wyraz wsparcia dla położnych ma nieocenioną wartość i tak zwyczajnie po ludzku, jest bardzo potrzebny. Miło zachęcam do głosowania.Janina Frączek, położna z Krosna, laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu.

W tym roku wyjątkowo, ze względu na kryzys zdrowotny wywołany pandemią, Organizatorzy wydłużyli czas składania nominacji z końca lipca na koniec września. Samo głosowanie, podobnie jak w poprzednich edycjach, trwa od 1 kwietnia, a zakończy się o godzinie 23.59 w dniu 31 grudnia.

Honorowy patronat nad kampanią i konkursem sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a partnerami merytorycznymi są: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja „Rodzić po Ludzku”, Stowarzyszenie „Dobrze Urodzeni” oraz Polskie Centrum Edukacji.

Przypisy