Brak wyników

Strefa dziecka

27 października 2020

Podsumowanie akcji Wrocławska Strefa Rekreacji

0 585

Wrocławska Strefa Rekreacji to cykl 10 eventów trwających od 26.09 do 04.09.2020 r. oraz event podsumowujący 12.09.2020 r.

Spotkania dedykowane były dzieciom i młodzieży do 15 roku życia. Odbyły się we wrocławskich parkach ESK : Południowym, Tołpy, Tarnogajskim, Słonecznym, Staszica, Grabiszyńskim, Marii Dąbrowskiej, Skwerze św. Damiana de Veuster. Event podsumowujący odbył się w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.

Akcja organizowana były przez Miasto Wrocław we współpracy z Fundacją Mam Marzenie i organizatorami kampanii Przytul Dziecko.

Założone i zrealizowane cele Wrocławskiej Strefy Rekreacji to:

  • kształtowanie u dzieci i młodzieży nawyku spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu
  • przeciwdziałania nadmiernemu spędzania czasu przy mediach elektronicznych
  • wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży
  • aktywizacja oraz zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży mieszkających we Wrocławiu
  • dotarcie do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i ekonomicznym

W cyklu 10 eventów wzięło udział 587 osób. Na finale pojawiło się 25 uczestników, łącznie 612 dzieci. Eventy odbywały się codziennie, zgodnie z planem i założeniami. Nie wystąpiły żadne problemy i incydenty utrudniające przebieg akcji.

Ze względu na obostrzenia spowodowane COVID-19, grupy zajęciowe nie przekraczały liczby 12 uczestników. Opiekunowie wypełniali ankiety związane ze stanem zdrowia, dłonie uczestników, meble i sprzęty poddawane były częstej dezynfekcji, a obsługa eventu nosiła maseczki lub przyłbice.

Formuła eventów Wrocławskiej Strefy Wakacyjnej:
STREFA SPORT
Judo, piłka nożna, zumba, joga, acroyoga, zajęcia kształtujące integrację sensoryczną, zajęcia sprawnościowe
STREFA SZTUKA
nauka malowania obrazów na płótnie i na sztalugach, tworzenie "lasu w słoiku", lepienie z gliny, decoupage, ozdobne słoiki "wspomnienia lata"
STREFA RAZEM
zajęcia, gry i zabawy integracyjno-socjalizujące prowadzone przez animatorki.

Warsztaty prowadzili m.in. trenerzy judo, nauczycielki jogi, trenerka personalna, artystka i absolwentka ASP, psychodietetyczka, trenerzy akademii piłkarskiej, animatorki. Oprócz warsztatów, do dyspozycji dzieci i młodzieży były stałe strefy plastyczna, sportowa i integracyjna, w których niezależnie od warsztatów mogły kreatywnie spędzać czas bawiąc się i rozwijając.

Na wydarzeniu podsumowującym pojawiła się Pani Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Odbyło się oficjalne podsumowanie cyklu wydarzeń, podczas którego organizatorzy przedstawili przebieg eventów, a Pani Dorota Feliks wyraziła nadzieję na więcej tego typu projektów.

Podczas eventu podsumowującego odbyły się także warsztaty z warszawską artystką Malwiną Konopacką. Stworzony został totem “Tuląca mama”, powstały z ceramiki i specjalnie zaprojektowanych ramion - tekstylnych tuneli. Wspólnie z Malwiną Konopacką dzieci zrobiły własne otulaki - przytulaki - przytulanki sensoryczne, które formą nawiązywały do ramion totemu.

linki do spotów:
podsumowanie eventów: https://www.youtube.com/watch?v=Mzbr-cacGQY&t=3s
podsumowanie akcji i finału: https://youtu.be/KhBgll3dRdY

link do zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/1mK1hcMv8rk9m04XF_2SPOsUC2xKGIEBh

Przypisy