Brak wyników

Strefa dziecka

3 grudnia 2018

Rekomendacja książki "Jak wychować zdrowe dziecko"

0 954

Gdybyś jako rodzic mógł spojrzeć w przyszłość i zobaczyć kiedy i na jaką chorobę cywilizacyjną zapadnie Twoje dziecko to czy zrobiłbyś wszystko, żeby je przed tym uchronić? Niestety, nie mamy szklanej kuli, ale za to dysponujemy potężną bronią jaką jest profilaktyka. W książce tej specjaliści podzielili się swoją widzą co możesz zrobić już dziś, aby Twoje dziecko wyrosło na zdrowego dorosłego. Napisana w lekkim stylu książka łączy doświadczenia młodej mamy z wiedzą profesjonalistów różnych dziedzin: dietetyki, fizjoterapii, pediatrii.

 

Z książki dowiesz się:

  • Jakie znaczenie dla zdrowia dziecka ma czas ciąży i porodu oraz w jaki sposób zapewnić dziecku zdrowy start
  • Jak przygotować ciało do ciąży i porodu aby zminimalizować ryzyko powikłań okołoporodowych
  • Jak żywić dziecko od noworodka do wieku szkolnego aby uniknąć chorób cywilizacyjnych takich jak np. nadwaga, cukrzyca
  • Które suplementy są zalecane, a które to jedynie chwyt marketingowy
  • Dlaczego każdy etap rozwoju ruchowego jest ważny i jak zadbać o to, żeby dziecko uniknęło wad postawy.
  • Gdzie możesz otrzymać wsparcie – specjaliści z którymi warto współpracować.

Dodatkowo zbiór praktycznych plansz z poradami na temat między innymi odżywiania, probiotykoterapii, badań, a także proste i smaczne pomysły na posiłki dla dziecka.

"Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic"

 

  

  

    

O autorce

Joanna Dronka-Skrzypczak

Absolwentka Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła wiele kursów i szkoleń związanych z marketingiem i copywritingiem oraz studia podyplomowe z grafiki komputerowej. Obecnie zajmuje się pisaniem książek i artykułów popularnonaukowych oraz poradników z zakresu zdrowia i profilaktyki.

Od lat współpracuje ze specjalistami z Instytutu Mikroekologii i wraz nimi prowadzi cieszący się dużym zainteresowaniem portal dla pacjentów dietaeliminacyjna.pl. Prowadzi szkolenia dla rodziców na temat dietetyki i mikroflory jelit, między innymi w zakresie układania diety eliminacyjnej czy wpływu mikrobioty jelit na zdrowie. Zajmuje się w zamiennikami w diecie eliminacyjnej i profilaktyką zdrowia, zwłaszcza u dzieci oraz propaguje zasady racjonalnego układania diety dziecka. Prowadzi również szkolenia dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu oraz webinary dla pacjentów na temat diety i zamienników alergenów.

Na co dzień pracuje jako copywriterka i autorka tekstów specjalistycznych. Jej artykuły ukazują się w magazynach lifestylowych „Mój przedszkolak”, „Mamy czas”, „Estilo”, a także w magazynach branżowych takich jak „Współczesna dietetyka” i „Ekodostawcy”. Oprócz strony dietaeliminacyjna.pl internetowej, na której dzieli się przepisami i wiadomościami na temat zdrowia, współpracuje także z innymi portalami, np. Radiokliniką, Kcalmar.

Współautorka książki Dieta w chorobach autoimmunologicznych, autorka książki kucharskiej Dieta w chorobach autoimmunologicznych. Przepisy, a także Jak wychować zdrowe dziecko. Obecnie pracuje nad projektem związanym z chorobami przewlekłymi.

 

Przypisy